Żłobek nie taki straszny, jak myślisz

Wszyscy rodzice kochają nad życie swoje dzieci i pragną im zapewnić odpowiednią opiekę i bezpieczeństwo, szczególnie gdy są bardzo małe. Oddanie maluchów w obce ręce jest dla nich bardzo stresujące, bo uważają, że w ten sposób tracą kontrolę nad ich życiem i nie będą w stanie ustrzec ich przed wieloma zagrożeniami współczesnego świata. Nic więc dziwnego, że długo podejmują decyzję o posłaniu malucha do żłobka, a jeszcze dłużej szukają najlepszej dla niego placówki. Na szczęście ich wybór na rynku jest coraz większy, co pozwala na znalezienie miejsca niemalże idealnego, które będzie przedłużeniem własnego domu i zapewni dziecku najlepsze warunki do wszechstronnego rozwoju. Współczesne żłobki nie przypominają już tych z czasów naszego dzieciństwa, a co najważniejsze - zapewniają profesjonalną opiekę nad dziećmi, które skończyły zaledwie 6 miesięcy. Górną granicą jest osiągnięcie wieku trzech lat. Nowoczesne placówki zdają sobie sprawę z tego, że rodzice nie pracują już dziś do 15, ale znacznie dłużej i w związku z tym są czynne nawet 12 godzin dziennie. Najczęściej mieszczą się one w przyjaznym, zielonym otoczeniu i posiadają ogródki, w których maluchy mogą się bawić na świeżym powietrzu. Ich zaletą jest także ciepła, domowa atmosfera i zapewnianie dzieciom najlepszych warunków do rozwoju intelektualnego i emocjonalnego. Żłobki spełniają wszelkie wymogi bezpieczeństwa i higieny, ponieważ przechodzą szczegółową kontrolę ze strony Sanepidu i Straży Pożarnej. Dzięki niej rodzice mogą mieć pewność, że ich dzieciom nic nie zagraża, a żłobek spełnia najwyższe standardy. Tego typu placówki są dziś także nastawione na współpracę z rodzicami i uwzględniają ich potrzeby oraz wskazówki. Szczególnie często dotyczą one podawanych dziecku posiłków, z racji tego, że wiele z nich jest dziś alergikami czy cierpi na różne choroby. Dobra placówka z pewnością weźmie to pod uwagę i nie będzie robiła żadnych problemów. Większość żłobków i przedszkoli uwzględnia diety eliminacyjne i bezglutenowe, ponieważ dba o stan zdrowia swoich podopiecznych i chce, by były one przede wszystkim szczęśliwe i uśmiechnięte.