Musisz wrócić do pracy - wybierz dobry żłobek

Większość nas, gdy była dziećmi, nie lubiła chodzić do żłobka czy przedszkola. Tęskniliśmy w nich za rodzicami, nie chcieliśmy jeść rozgotowanych warzyw ani spełniać poleceń pań przedszkolanek. Czasami się nudziliśmy, bo było niewiele atrakcyjnych zabawek i możliwości spędzania wolnego czasu. Leżakowanie też nie należało do naszych ulubionych zajęć, bo nie chcieliśmy spać na życzenie opiekunek, a ponadto źle radziliśmy sobie z ubieraniem czy wiązaniem butów. Na szczęście obecnie wiele z tych problemów odchodzi do lamusa, a dzieci z pobytu w przedszkolach czy żłobkach, czerpią wiele radości. Jest to powód do zadowolenia ich rodziców, którzy cierpią, gdy muszą wrócić do pracy i oddać swoje pociechy pod opiekę obcych osób. Wielu rodziców szczególnie boi się żłobków, które nie zawsze miały dobrą sławę. Dzisiaj, podobnie jak przedszkola, przechodzą one dużą metamorfozę i zapewniają najmniejszym dzieciom profesjonalną opiekę, edukację i rozwój w atmosferze dobrej zabawy i uśmiechu na twarzy. Pracujący w nich personel jest empatyczny i współpracuje z rodzicami, słuchając ich wskazówek i próśb. Najważniejsze jednak, że są to przyjazne miejsca, które zastępują dziecku dom i tworzą ciepłą atmosferę, a ponadto doskonale organizują dzieciom czas, dzięki czemu nie tęsknią one tak bardzo za rodzicami. Zabawy edukacyjne, gry i zajęcia ruchowe, rytmika, bajkoterapia, śpiewanie piosenek czy nauka języka angielskiego poprzez zabawę – to tylko niektóre formy aktywności, które uwielbiają maluchy, a które rozwijają ich wyobraźnię, mowę, zdolności ruchowe i manualne.

Personel wierzy, że w żłobku najważniejsza jest dobra zabawa i robi wszystko, by wywołać uśmiech na twarzy swoich podopiecznych. Ponadto pozwala im poznawać świat przy użyciu wszystkich zmysłów, zdając sobie sprawę z tego, że bezpośrednie działanie i doświadczanie, jest o wiele ważniejsze niż dawanie gotowych rozwiązań. Maluchy swoją ciekawość zaspokajają tylko wtedy, gdy patrzą, dotykają, wąchają i smakują, dlatego nie wolno im tego zabraniać i ograniczać naturalnej w tym wielu aktywności i chęci poznawania świata.